2 Aralık 2009

Bayram Bayram Bayram...Bu bayram çok neşeli, bol aileli ve bol çocuklu geçti.. Çocuk olunca ne eksik olmaz tabii ki gürültü patırtı.. neşeleri evimizden eksik olmasın ama böyle üstüste gelince Pazartesi, Bayramın son günü başımın ağrısından duramaz olmuştum :)) Babamızın 40. yaşı da aynı haftaya gelince , kutlamalar birbirini takip etti.. Ne mutlu ki ailelerimizle birlikte olabildik.. Ben"nerede o eski bayramlar" demiycem..Zira neredeyse aynı havada bayram kutlamalarımızı yapabilen ender ailelerdeniz herhalde..İlk sabah önce annemlerde başladık el öpmeye..harçlık almaya.. geleneksel vişne likörü eşliğinde çikolataları denemeye...öğle yemeğinde kardeşim, eşi ve prensesimiz Leyla da bize katılınca neşemiz katlandı.. Ada 4,5 yaş ile birlikte artık kuzenleriyle eskisine göre daha rahat ve huylu oynamaya başladı.. hatta koruma ve paylaşma içgüdüsü fazlasıyla olgunlaştı..
Akşam yemeği için ise Babaanne ve Dedemize gittik, hepimiz şık bayramlıklarımızla pek bir hoştuk..orada da bir harala bir gürele..özbek pilavı yemeği muhteşemdi bu arada..
Ertesi gün, Bayramın II.günü.. Fındıkoğlu Ailesi yemeği vardı. Her sene bir bayramda böyle tüm aile bir araya geliyo, Feneryolu Belvü adlı lokantada.. çok da iyi oluyor,kalabalık aile , tek tek herkesi dolaşmak, bayram trafiğinde epeyce keşmekeş yaratıyordu ve bir güne sığdıramıyorduk, özellikle bizim gibi köprü geçenlere bu fikir çok ideal geliyor..En yaşlımız Sabahattin Amca ile en genç Mercan bir araya geldiler..harika bir hava vardı ve sigara içme yasağı sayesinde tertemiz bir ortamda oturabilmek güzeldi..haberler alındı haberler verildi..yemekler yenildi , tatlı sohbetler sonrasında herkes evinin yolunu tuttu...Bayramın III. günü de eski arkadaşlar bir araya geldik, çoluk çocuk.. harika bir sofra kurulmuştu.. benim nazik ve eski İstanbullu arkadaşım Lale.. ellerine kollarına sağlık...geldik son güne, hava muhteşemdi ve aldık yemeklerimizi ver elini, büyük bahçe..Polonezköy'de muhteşem sonbahar renklerinde, havanın tadını çıkarttık..büyük tur yapı yürüyüşümüzü tamamladık ve country club'a kadar gittik.. oradaki hayvanat bahçesini bayaca büyütmüşler. Gelecek sefere mutlaka Ada ile bir ziyaret yapmalıyız..
Geçmiş Bayramınızı Kutlarız...

Hiç yorum yok: