29 Şubat 2008

Uzun Zamandır Yazmak İstediklerim ....

Masamda notlar, gazeteden kestiklerim, broşürler üst üste yığıldı.. Kaç zamandır bunları küçük notlar olarak yazıcam fırsat olmadı...İşte bunlardan birkaçı:

Yamaha Müzik Okulu
Kadıköy'de bulunan ve erken yaşta müzik eğitimi konusundaki çalışmaları ile tanınan Yamaha Müzik Okulu bebeklerden yetişkinlere kadar her yaştan müzikseverler için eğitimler sunuyor. 4 aylıktan 12 yaşa kadar çocuk programları var, Robbie, Kraki ve Junior gibi. Siteyi ziyaret ederek sorularınızı kendilerine iltebilir bir deneme gezisi talep edebilirsiniz.
Kidk'nex oyunları
Bize yılbaşında Kidk'nex Footed Friends geldi ve acaip eğleniyoruz, yaratıcılığın sonu yok...bir de bunların diğer parçaları var, ekleme yapabiliyorsunuz, özellikle 3 yaşla birlikte tekerlekli parçalar olan Rovin Rollers çok iyi, Lid Kids yaratıklar süper.. Eğlenceli çocuklar için tavsiye ederim.
Rainforest Cafe (tel:212 345 62 62)
İstinye Park içindeki bu kafe çocuklar için gerçek bir deneyim.. öncelikle korkabilir mi acaba dedim ama süper eğlendi, hayretler içerisinde nereye bakacağını şaşırdı. Sağolsun Elbe ve Yusuf daha önce bize bir amerikan servis ve goril bamba bardak getirmişlerdi. Ada da tüm orman karakterlerini yakından tanıyordu. Onları bu kadar "yakından" ve gerçek boyutlarında gerçek ses ve hareketleri ile görmek eminim çok heyecanlıydı onun için. Fillerin önüne oturduk , yediğimiz yemekler büyük porsiyonlarda , çocuk menüsü de gayet zengin, ancak fiyatlar ortanın üzerinde haliyle :)) Derken birden ormanın içinde şimşekler çakmaya ve gökgürlemeye başladı ve yağmur :)) bizimkisi biraz "neler ouyor" bakışları ile çevreyi taradıktan sonra baktı ki kimse kıpırdamıyor, 15 dk bir tekrarlanan bu sesi kanıksadı sonradan...Doğumgünü Partileride düzenliyorlar..
Çocuk Şarkıları - Aziz Plak
Akın getirdi bize d,e süper bizim zamanımızdan kalma Palyaço, Nasreddin Hoca, Arı Vız Vız şarkıları.. hergün 2 kez çalınmazsa rahat etmiyoruz..Mutlaka tencere tava ve kaşıklar eşliğinde danslar ediyoruz.. Çok güzel ve anlaşılabilir bir kayıt..

Hiç yorum yok: